Array ( [0] => crawl ) Wykończenia wnętrz Łódź firma wykończeniowa ⭐Plus M⭐
artystyczne Malowanie farbami uv (4).jpg

Wykończenia mieszkań w stanie deweloperskim 

Mieszkanie w stanie deweloperskim łatwiej dostosować do własnych potrzeb oraz gustu. Otrzymujemy duże pole do popisu w kwestii aranżacji wnętrz, wiele zagadnień i rozwiązań możemy ustalić z wykonawcą jeszcze na etapie budowy. Niestety po otrzymaniu kluczy czeka nas jeszcze długa droga i wiele pracy zanim będziemy mogli w mieszkaniu wygodnie zamieszkać. Od czego więc należy rozpocząć prace wykończeniowe i jak się do nich przygotować? 

Co otrzymujemy w stanie deweloperskim?
Stan deweloperski może w zależności od wykonawcy nieznacznie się różnić. Dlatego zawsze warto dokładnie dowiedzieć się od inwestora co nasze mieszkanie będzie zawierać.
Od dewelopera otrzymujemy mieszkanie, które nie było wcześniej zamieszkane i które wymaga prac przed wprowadzeniem się. Ściany są wygładzone i przygotowane do nałożenia farby, tapety bądź tynku a podłogi wyrównane i gotowe do położenia paneli lub płytek. W mieszkaniu znajdują się okna i drzwi zewnętrzne, często zamontowane są również instalacje, które możemy dowolnie modyfikować. Czasem zamontowana jest instalacja grzewcza, nie jest to jednak regułą.

Przed przystąpieniem do pracy
Plan wykończenia powinniśmy rozpocząć jeszcze przed otrzymaniem kluczy do naszego M. Niezbędne jest stworzenie projektu i rozplanowanie wyglądu poszczególnych pomieszczeń. Jeśli sami nie czujemy się na siłach aby to zrobić, warto zwrócić się o pomoc do architekta bądź specjalisty w dziedzinie aranżacji wnętrz.
Należy dokładnie zaplanować etapy wykończenia tak aby nasza praca była efektywna i przebiegała płynnie.
Aby szybciej rozpocząć prace, warto wcześniej  gromadzić niezbędne materiały.

Wykończenie krok po kroku
Pierwszym punktem wykończenia jest montaż wszelkich instalacji elektrycznych, a jeśli zostały one wykonane przez wykonawce to ich ewentualne modyfikacje. Ważne aby zrobić to przed wykończeniem ścian, by nie dodawać sobie zbędnej pracy.
Po wykonaniu instalacji przechodzimy do aranżacji ścian i podłóg. Warto najpierw zająć się ścianami a następnie podłogą. Na tym etapie montujemy również parapety oraz kładziemy płytki w łazience czy kuchni. Po zakończeniu montujemy futryny i zakładamy drzwi wewnętrzne.
Kolejny etap obejmuje montaż niezbędnych w mieszkaniu sprzętów i mebli kuchennych oraz łazienkowych - w tym armatury. 
Gdy łazienka i kuchnia są już skończone przechodzimy do umieszczenia w pozostałych pomieszczeniach mebli i dodatków.  Po wykonaniu wszystkich etapów jesteśmy gotowi do przeprowadzki! 

Przy wykańczaniu naszego wymarzonego mieszkania warto zdać się na doświadczenie profesjonalistów. O ile ściany możemy przemalować to prace takie jak montaż oświetlenia czy kładzenie paneli lub płytek to zajęcie wymagające doświadczenia i precyzji. Miejmy na uwadze jakoś wykończenia - w końcu dom to miejsce w którym spędzamy najwięcej czasu.

Zdjęcia

Galeria realizacji